Jak zwiększyć szanse na popularność na Instagramie? Oto 3 proste zasady.

Jak zwiększyć szanse na popularność na Instagramie? Oto 3 proste zasady.

Jeśli tworzysz treści na Instagramie po to, aby trafiały one do jak największej liczny odbiorców, warto poświęcić trochę czasu i zadbać o to, żeby nasz profil stał się bardziej rozpoznawalny. Dbanie o swoją reputację i pilnowanie, żeby jak najwięcej osób nas kojarzyło, to klucz do uzyskania prawdziwej popularności na Instagramie. Zadbaj o to, żeby nie stać się kolejną taką samą dziewczyną na Instagramie, o której zapomina się zaraz po zaobserwowaniu.

1. Postaw na systematyczne udostępnianie treści

Instagram chętniej promuje te profile, które są aktywne. Dzieje się tak dlatego, że jest to dla niego inwestycja. Polecanie tych osób, które regularnie dodają treści na swój profil, gwarantuje mu, że utrzymamy wybranych odbiorców przy aplikacji dłużej. W końcu na tym mu zależy. Publikowanie systematyczne, nawet jeśli nie zawsze twoje treści są dopracowane i perfekcyjne, może zadziałać na twoją korzyść i sprawić, że algorytm Instagrama nas polubi. Ważne jest jednak, żeby nie wypaść z rytmu, jeśli uda nam się go w końcu złapać, bo będzie nam za każdym razem trudniej dostać się do listy polecanych przez algorytm profili.

2. Udzielaj się na innych profilach

Instagram pozwala Ci pokazywać się też u innych osób, wykorzystaj więc tę możliwość. Nie chodzi oczywiście o chamskie reklamowanie się pod każdym postem, ale możesz postarać się wpasować się w pewną społeczność, która Cię interesuje. Da Ci to dwie rzeczy. Po pierwsze będziesz na bieżąco z obecnie panującymi trendami, a po drugie staniesz się bardziej rozpoznawalna, nawet przez osoby, które niekoniecznie Cię obserwują. Im częściej pojawiasz się i rzucasz niezobowiązujące komentarze, tym mocniej utykasz w pamięci innych osób, które obserwują te same profile, a tym samym zwiększasz swoją szansę na popularność.

3. Zwracaj się do swoich obserwatorów

Nigdy nie traktuj swoich obserwatorów jak puste liczby. Wielu początkujących twórców stara się w pierwszej kolejności mieć jak najwięcej polubień czy obserwacji, ale w żaden sposób nie troszczą się o zgromadzoną wokół siebie społeczność. Przez to powoli zaciera się kontakt z twórcą i ludzie zaczynają od nas odchodzić albo mniej interesować się tym, co mamy im do powiedzenia. W konsekwencji popadamy Instagramowi, który widzi, że idzie nam coraz słabiej i jest mniej skłonny do promowania nas i wyświetlania naszych treści nowym osobom. Dobry kontakt z naszą społecznością jest kluczową kwestią, o którą musimy zadbać, żeby zyskać popularność.